top of page

TSSF/CMAS 2 Yıldız Dalıcı Eğitimi

KATILIM ŞARTLARI:
15 yaşını doldurmuş olmak ( 18 yaşından küçükler için velisinin onayı ile).
Bir yıldız dalıcı veya federasyonca denkliği onaylanmış eşdeğer bir belgesi olmak.
Bir yıldız dalıcı belgesini aldıktan sonra en az 20 onaylı dalış yapmış olmak ve bunu dalış kayıt defteri ile belgelemek.
En az ilköğretim diplomasına sahip olmak.
Sağlıklı olmak ve donanımlı dalışa sağlık açısından engel bir rahatsızlığının bulunmadığına ilişkin bildirimi imzalamak ( 18 yaşından küçükler için velisinin onayı ile).
TSSF/CMAS 2 Yıldız dalıcı kursu teorik ve pratik eğitimlerden oluşmaktadır.
Teorik eğitimlerde: Dalış hastalıkları, ilk yardım ve kurtarma, hava hesapları, nitrojen emilimi, derin ve gece dalışı, dekompresyon tabloları, dalış planlaması ve organizasyonu, sualtı navigasyonu konularında bilgi sahibi olunması hedeflenir. Teori eğitiminin ardından yapılacak olan sınavda başarılı olan dalıcı adayları pratik eğitimlere katılmaya hak kazanırlar.
Pratik eğitimlerde: Temel ilk yardım, derin dalış, pusulalı ve pusulasız (doğal) navigasyon (yön bulma) becerileri, sualtı ve su üstü kurtarma becerileri konularında yeterli pratiğe sahip olunması hedeflenir.
Eğitimi başarıyla tamamlayarak iki yıldız dalıcı kimliği almaya hak kazanan dalıcı; yanında en az 2 yıldız dalıcı ile birlikte 30 metre derinliğe kadar dalış planlayıp, yapabilen dalıcıdır. Dalış eğitmeni eşliğinde eğitim amacı ile 42 metreye derin dalış ve gece dalışı yapabilir. Yaşı 18 den küçük dalıcılar ise yanında en az bir 3 yıldız dalıcı ile birlikte 24 metreye kadar dalış yapabilir.

KURSA KATILIM İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR:
Nüfus kağıdı fotokopisi.
2 Adet fotoğraf.
Sağlık bildirim formu. (Tarafımızdan verilecektir.)
Kurs katılım formu. (Tarafımızdan verilecektir.)
1 yıldız dalıcı belgesinin aslı

TSSF/CMAS 2 YILDIZ DALICI EĞİTİMİ SONUNDA VERİLECEK BELGELER:
Tüm dünyada geçerli uluslararası TSSF/CMAS 2 yıldız dalıcı brövesi.
TSSF/CMAS duvar diploması.
TSSF/CMAS 2 Yıldız dalıcı eğitimi kitabı.
TSSF/CMAS dalış kayıt defteri.

bottom of page