top of page
mugla-dalyan-a-nasil-gidilir.jpg

Dalyan

Ege ve Akdeniz'in muhteşem buluşma noktasında, tarihi zenginlikleriyle bezenmiş, doğal güzelliklerle süslenmiş bir cennet köşesi, Dalyan. 

İztuzu Plajı, dünyaca ünlü Caretta Caretta kaplumbağalarının koruma altına alındığı bir alan olarak bilinir. Altın kumsalları ve berrak deniziyle İztuzu, sakin ve huzurlu bir plaj deneyimi sunar.

Kaunos antik kent kalıntıları, kayaların içine yapılmış kral mezarları ve kendine has çamur banyoları ile Dalyan doğa ve tarih turizminin kalbi durumundadır.

Ve tabii ki sualtı dünyası ile dalış severlerinde tercih ettiği farklı bir destinasyondur.

Bozok Dalış Teknesi

Dalyan kanalının kenarında bulunan, kardeş dalış okulumuz Scuba Dalyan Dive Center'ın dalış teknesi olan Bozok 09:30 hareket ederek, muhteşem kral mezarları eşliğinde yaklaşık 40 dakikalık doyumsuz bir seyir sunarak dalış noktalarına varmaktadır.

Tüm misafirlerimizin günün ilk dalışını tamamlamasının ardından, teknemizdeki zengin menümüz ile öğle yemeğimiz... Dalıcılarımız, öğlen yemeği ve dinlenme zamanından sonra günün ikinci dalışı için hazırlanmaya başlarlar.

Sualtında Dalyan'a özgü deniz kaplumbağası, vatoz, orfoz, asker balığı, karagöz, deniz tavşanları ve renkli resifler göreceğiniz canlılardan sadece bazıları.. Şanslı iseniz yunus ve fok balığı ile karşılaşmanız mümkündür.

​Dalıcı olmayan misafirlerimiz ise, Akdeniz'in o muhteşem güneşinde teknemizin üst güvertesinde güneşlenip, masmavi koyların serin sularında yüzerek şehir hayatının stresini atmak için harika zamanlar geçirebilirler.

​Teknemizde tüm dalış organizasyonlarının tamamlanmasının ardından, dönüş yolunda yine bizlere eşlik edecek olan Dalyan'ın o doyumsuz kanal manzarası, muhteşem gün batımı ve biriktirdiğimiz anılarla günümüzü tamamlamış olacağız.

2cb3bf3a-d952-421c-8847-9325a368b895.jpg
bottom of page