top of page

TSSF/CMAS 1 Yıldız Dalıcı Eğitimi

KATILIM ŞARTLARI:
14 yaşını doldurmuş olmak (18 yaşından küçük adaylar için velisinin onayı ile).
Yeterli düzeyde yüzme bilmek.
Sağlıklı olmak ve donanımlı dalışa sağlık açısından engel bir rahatsızlığının bulunmadığına ilişkin bildirimi imzalamak (18 yaşından küçükler için velisinin onayı ile)
TSSF/CMAS 1 Yıldız dalıcı kursu teorik ve pratik eğitimlerden oluşmaktadır.
Teorik eğitimlerde; İdari ders, temel donanım, temel dalış işaretleri, basınç ve hacim ilişkileri, bağımsız aletli dalış donanımları, fizik fizyoloji, yüzerlilik ekipmanları, dalış elbiseleri ve yardımcı malzemeler, malzemelerin bakımı ve saklanması,  acil durumlarda kendini ve başkasını kurtarma teknikleri, güvenli dalış kuralları ve limitleri, dalış bölgesi seçimi ve koruması, dekompresyon tabloları konularında bilgi sahibi olunması hedeflenir. Teori eğitiminin ardından yapılacak olan sınavda başarılı olan dalıcı adayları pratik eğitimlere katılmaya hak kazanırlar.
Pratik eğitimlerde; Dalış donanımı hazırlanması, su üstü ve altında dalış donanımı kuşanması, suya giriş teknikleri, yüzerlilik kontrolleri, kontrollü alçalma ve yükselme teknikleri, maske temizleme, maskesiz soluma pratikleri, temel hava kaynağı regülatörü ağızdan çıkarıp tekrar takabilme pratiği, dalış eşiyle ana hava kaynağı ve alternatif hava kaynağından hava paylaşımı, palet ucu yüzerlilik, sudan çıkma teknikleri, dalış sonrası dalış donanımının sökülmesi konularında yeterli pratiğe sahip olunması hedeflenir. Pratik su eğitimleri 1 sığ su 4 açık deniz dalışlarından oluşur.
Eğitimi başarıyla tamamlayarak bir yıldız dalıcı kimliği almaya hak kazanan dalıcı; dalış ile ilgili teorik konularda bilgilenmiş, dalış donanımlarının hepsini uygun olarak kuşanıp çıkarabilen, bunları su altında doğru olarak kullanıp dalabilen ve yanında en az üç yıldız dalıcı ya da bir dalış eğitmeni ile açık deniz dalışları yapmaya hazır dalıcı haline gelmiş olur. Bir yıldız dalıcının dalış derinliği sınırı 18 metredir. Gece dalışı yapamaz.

KURSA KATILIM İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR:
Nüfus kağıdı fotokopisi.
2 Adet fotoğraf.
Sağlık bildirim formu. (Tarafımızdan verilecektir.)
Kurs katılım formu. (Tarafımızdan verilecektir.)

TSSF/CMAS 1 YILDIZ DALICI EĞİTİMİ SONUNDA VERİLECEK BELGELER:
Tüm dünyada geçerli uluslararası TSSF/CMAS 1 yıldız dalıcı brövesi.
TSSF/CMAS duvar diploması.
TSSF/CMAS 1 Yıldız dalıcı eğitimi kitabı.
TSSF/CMAS dalış kayıt defteri.

bottom of page