top of page

PADI DIVEMASTER Eğitimi

PADI Divemaster (Usta Dalıcı) eğitimi, PADI dalış sisteminin ilk profesyonellik seviyesi olup, dalış endüstrisinde kariyer yapmak isin başlangıç noktasıdır. Gruplara gerek karasal ortamda gerekse de su ortamında liderlik yapabilen, doğru dalış alışkanlıkları ve uygulamalarına rol model oluşturan Divemaster’lar dalış endüstrisinin vazgeçilmez parçalarıdır.
Eğitim kapsamında Divemaster adayı liderlik özelliklerini geliştirmekle birlikte, teorik eğitimlerde fizik, fizyoloji, dalış tabloları, hava hesaplamaları, pusulalı ve pusulasız yön bulma, tüm acil çıkış teknikleri, malzeme ve dalış koşulları konularında tam bir eğitimden geçerler.
Eğitimin su bölümünde ise sığ su ve açık deniz uygulamaları vardır. Dalış aktivitesinin asli ortamı olan suya yatkınlık ve ortama yeterlilik, mesafeye, zamana ve dayanıklılığa bağlı olarak değerlendirilir. Temel dalış becerilerini dalışı bilmeyen kişilere öğretebilecek düzeyde demostrasyon kalitesinde becerilerde uzmanlaşma sağlanır. Açık deniz uygulamalarında Divemaster adayları direkt eğitmen gözetimi altında, dalış öğrencileri ve sertifikalı dalıcılarla staj yaparlar.
Katılım Şartları;
PADI Advanced Open Water (İleri Seviye) ve PADI Rescue Diver (Kurtarma Dalıcısı) sertifikalarına sahip olmak, 18 yaş ve üstü olmak, 40 kayıtlı dalışınız olması, EFR Primary and Secondary Care eğitimini son 24 ay içerisinde tamamlamış olmak, sağlık kontrolünden geçmiş ve doktor tarafından dalış yapabileceğinize dair son 12 ay içerisinde alınmış onaylı sağlık raporunuzun olması.
Sertifikalandırma sırasında yukarıdakilere ek olarak; Gece Dalışı, Derin Dalış ve Sualtı Navigasyonu dahil olmak üzere 60 kayıtlı dalışınız olması ve PADI Üyelik ve Lisans Anlaşmasını okumuş ve kabul etmiş olmanız gereklidir.

bottom of page