top of page

Side

İhtişamıyla ziyaretçilerini etkisi altına alan antik kentler, hissettirdiği mistik duyguların yanında nefes kesen bir atmosfere sahiptirler. Yeşil ile mavinin eşsiz uyumuna, antik ve mistik duyguların eklendiği nadir noktalardan biri de Side Antik Kentidir.

Roma dönemine kadar uzanan tarihiyle, Antik tiyatrosu, Apollon Tapınağı, Roma Hamamı ve agora kalıntılarıyla bezenmiş bu şirin Akdeniz kasabası, artık Akdeniz’in turkuaz mavisi sularında muhteşem sualtı müzesi ile alternatif dalış noktaları arayan siz dalıcılara, Trimix Dive Center farkıyla yepyeni bir destinasyon sağlıyor.

Dünyada kendi ekolünde ikinci sırada olan, 4 ayrı etap ve 117 farklı sanat eserleriyle dikkat çeken Side Sualtı Müzesi, deniz altındaki ekosistemi koruma, aynı zamanda deniz biyolojisi ve ekolojisi hakkında farkındalık yaratma potansiyeline sahip yapay resiflerden oluşmaktadır.

Trimix Dalış Teknesi

Side Antik Kenti limanında bağlı olan Trimix Dalış Teknemiz, sizleri Akdeniz’in turkuaz mavisi derinliklerinde bulunan 117 muhteşem sanat eseriyle buluşturmak için saat 10.00’da hareket etmektedir.

Teknemizde sizleri uzman dalış eğitmenleri karşılamakta ve gün içerisinde yaşayacağınız bu muhteşem ve özel deneyim için gerekli bilgilendirmeyi yaparken, teknemiz Akdeniz’in masmavi sularında dalış noktasına doğru yol almaktadır.

Tüm misafirlerimizin günün ilk dalışını tamamlamasının ardından, teknemizdeki zengin menümüz ile öğlen yemeğimiz... Dalıcılarımız, öğlen yemeği ve dinlenme zamanından sonra günün ikinci dalışı için hazırlanmaya başlarlar.

Sualtında birbirinden özel ve güzel sanat eserlerinin yanı sıra lapin, papağan, gün, orfoz, asker, kardinal, altın gobi, müren, karabaş, karagöz, pisi, kornet, ıskaroz, ustura, çütre gibi birçok deniz canlılarıyla beraber dalış yapma şansına sahipsiniz.

Dalıcı olmayan misafirlerimiz ise, Akdeniz'in o muhteşem güneşinde teknemizin üst güvertesinde güneşlenip, masmavi serin sularında yüzerek şehir hayatının stresini atmak için harika zamanlar geçirebilirler.

Dalış teknemizde, tüm dalış organizasyonlarının tamamlanmasının ardından limanımıza dönüşümüz başlar,  ikramlarımızla beraber, bizlere eşlik edecek olan Side Apollon tapınağının muhteşem manzarası ve biriktirdiğimiz harika anılarla günümüzü tamamlarız.

Dalış Noktaları

bottom of page