top of page

DALYAN

Dalyan, Fethiye ve Marmaris arasında, Türkiye’nin güney batı kıyısında, Ege Deniz'inin bitip Akdeniz'in başladığı noktada yer alan şirin bir sahil kasabasıdır.

M.Ö 400 yıllarında kurulmuş Kaunos antik kenti, 2400 yıllık kral mezarları, sadece Dalyan'a özgü çamur banyoları, dünyaca ünlü İztuzu plajı, deniz kaplumbağlarını koruma alanları, Köyceğiz Gölü ile Akdeniz arasında yer alan kanalda tekne gezileriyle ve dünyada sadece 6 tane benzeri olan muhteşem lagünüyle Dalyan, ziyaretçilerine yoga, dağ bisikleti, rafting, trekking, ayrıca muhteşem plajlarda  güneşlenme, turkuaz rengi koylarda yüzme gibi birçok farklı alanda geniş bir etkinlik yelpazesi sunmaktadır.


Trimix Dive Center farkıyla, tabi ki tüplü dalışında merkezidir.

Kasaba son 10 yılda kültür, spor ve macera düşkünleri için popüler bir hedef haline gelmiştir.

mugla-dalyan-a-nasil-gidilir.jpg

Trimix Dalış Teknesi

Tekne1.jpg

Dalyan kanalının kenarında, BcSpa Hotel içinde bulunan Trimix Dive Center önünden saat 09.30'da hareket eden dalış teknemiz, Dalyan kanalındaki muhteşem kral mezarları eşliğinde doyumsuz bir seyir sunarak dalış noktalarına varmaktadır.

Tüm misafirlerimizin günün ilk dalışını tamamlamasının ardından, teknemizdeki zengin menümüz ile öğlen yemeğimiz... Dalıcılarımız, öğlen yemeği ve dinlenme zamanından sonra günün ikinci dalışı için hazırlanmaya başlarlar. (Dalış noktamıza göre gerekli istasyon değişikliği yapılmaktadır.)

 

Sualtında vatoz, orfoz, asker balığı, karagöz, caretta caretta, deniz tavşanları ve renkli resifler göreceğimiz canlılardan sadece bazıları... Şanslı iseniz yunus ve fok balığı ile karşılaşmanız mümkündür.

 

Dalıcı olmayan misafirlerimiz ise, Akdeniz'in o muhteşem güneşinde teknemizin üst güvertesinde güneşlenip, masmavi koyların serin sularında yüzerek şehir hayatının stresini atmak için harika zamanlar geçirebilirler.

 

Dalış teknemizde, tüm dalış organizasyonlarının tamamlanmasının ardından, dönüş yolunda, ikramlarımızla beraber, yine bizlere eşlik edecek olan Dalyan’ın o doyumsuz kanal manzarası, muhteşem gün batımı ve biriktirdiğimiz harika anılarla günümüzü tamamlamış olacağız.

Dalış Noktaları

bottom of page